شماره 1

به نرم‌افزار امنيتي خود اطمينان داريد؟به دليل حجم عظيم تقاضا از سـوي بـازار، صنعت نرم‌افزارهاي امنيتـي مانند يك قارچ در حال رشد است. اين خبر با توجه به تعداد زياد هكرها و برنامه‌هاي نفوذگر‌ي بـاعث خـوشحالي است. هيـچ برنامه ضد ويروسي نمي‌تواند به تنهايي و به طور كامل از سيستم حفاظت كند. يك راه حل چند لايه كه شـامل مجموعه متعددي از برنـامه‌ها باشد، مي‌تـواند بهترين گزينه در بـرابـر تهديدهـاي جديـد باشد زيـرا در اين روش هر بـرنامه نقاط ضعف برنامه هاي ديگر را مي پوشاند.

شما به يك ابزار «تحليل پايه كامپيوتر» نياز داريد تا برنامه‌هاي جاسوسي و برنامه‌هايي را كه به صـورت خودكـار به همـراه ويندوز شروع به كار مي‌كنند را بررسـي و شناسايـي كنيد. يكي از شناخته شده‌ترين ابزارهـا در اين رابطه، برنامه كمكي HIJACKTHIS است كه بيشتر برنامه هـاي آغازين را شناسايـي و پـردازش مي كنـد اما در مورد اينكه كدام يك تهديدي واقعـي به شمار مي‌آيد، معياري ايجاد نمي‌كند.

برنامه رايگان X-RAYPC ارائه شده توسط شركت XBLOCK SYSTEMS را نيز در نظر داشته باشيد. با كليك روي دكمه ONLINE ANALYSIS، اين برنامه شـروع به شناسايي نـرم‌افزارهـاي بي‌ضـرر مي‌كند و بدين ترتيب در جست وجوهاي خود كمتر با برنامه‌هاي مضر مواجه مي‌شويم. نرم‌‌افـزار ضـد ويروس يـك نيـاز است اما كاملا بـاعث آسودگي خيـال نمـي‌شود. اگر كامپيوتـري توسط يك ويروس آلوده شود و شركت سازنده ضد ويروس نصب شده بر روي كامپيوتر هنوز راه حلي بـراي آن ويـروس ارائه نكـرده باشد؛ آنگاه با بررسـي سيستم خود توسط آن ضد ويروس هيچ خطري دريافت نمي كنيد و با وجود آلوده بودن سيستم، برنامه ضد ويروس، سيستم شما را پاك تشخيص مي دهد. اگر برنامه مشكوكي بر روي سيستم شما قرار دارد ولي برنامه ضد ويروس هيچ خطري را اعلام نمي كند. آنگاه مي توانيد با استفاده از دو راه حلي كه در دو سايت زير وجود دارد، مشكل خود را حل كنيد:
به سايتVIRUSTOTAL.COM مراجعه كنيد و فايل مشكوك را به آن سـايت انتقال دهيد تا توسط 23 برنامه ضد ويروس موجود در اين سـايت، فايل را به طور كامـل اسكن كنيد يـا آنكه بـراي نتيجه گيري سريع‌تر به سايت JOTTI واقع در آدرسHTTP://VIRUSSCAN.JOTTI.ORG/ مراجعه كنيد. اين سايت با 15 برنـامه ضد ويـروس فايل را بررسي مي‌كند.

برنامه‌هاي ضد ويروس و ضد جاسوسي هر دو سعي مي كنند تا از طريق شناسايي انواع مشخصي از برنامه‌ها و ويژگي‌هاي انتقـال دهنده پيـام، تهديدهاي جديـد را رفـع كنند. امـا چگونـه مي‌توان از موثـر بـودن روش محـافظتي مـورد استفاده تـوسط ايـن برنامه‌ها مطمئن شد؟

در اين راستا نرم افزار رايگان SPYCAR را به شما معرفي مي كنيم كه مجموعه اي از ابزارها است كه عكس العمل برنامه ضد ويروس يا ضد جاسوسـي شما را در برابر اعمـال يك برنـامه جاسوسي بررسي مي‌كند. نفوذهايي كه اين برنامه در سيستم شما انجام مي‌دهد، عبارتند از: تغيير فايل WINDOWS HOSTS (كه مي‌تواند مسير پيش فرض مرورگر را به سايت‌هاي موردنظر برنامه جاسوسي تغيير دهد)، اضافه كردن موارد ناخواسته به ليست FAVORITES در بـرنـامه INTERNET EXPLORER يـا ايجـاد تغييرات در رجيستري ويندوز. يك برنامه امنيتي با ارزش بايد بتواند اين دستكاري‌هـا را رديابي كند و در مورد آنها اخطار دهد و حتـي جلوي اين كارها را بگيرد.
اجراي برنامه SPYCAR به سيستم شما صدمه نمي‌زند اما اگر اين برنامه را اجرا كنيد و برنامه ضد ويروس يا ضد جاسوسي نصب شده در سيستم شما هيچ اعلان خطري نكند؛ آنگاه زمان آن فرارسيده است كه يك برنامه امنيتي جديد تهيه كنيد.
منبع : ماهنامه وب

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: